Przeczytaj pierwszą część wywiadu

 

Piotr Kmiecik: Które z produktów prezentowanych na stoisku firmy GOPOL cieszyły się największym zainteresowaniem wśród zwiedzających? Proszę o ich krótką charakterystykę.
Sławomir Kozłowski: Tak jak wspomniałem wcześniej, największym zainteresowaniem cieszyły się piły, które są naszym najlepiej sprzedającym się produktem, a szczególnie piły na wielopiłę i bardzo cienkie piły (szerokość rzazu nawet do 1,3 mm) przeznaczone do efektywnego rozkroju wierzchniej warstwy podłogi. Dużym uznaniem wśród odwiedzających nasze stoisko cieszyły się również piły do rozkroju płyt wiórowych w pakietach, w których stosujemy szeroką gamę twardości węglika. Piły te są również wykonane w nanotechnologii i dostosowane do rodzaju obrabianego materiału, przez co wydłużają jej żywotność do 30 proc. W zależności od indywidualnych potrzeb klientów, piły wyposażamy w systemy wyciszające, czyszczące oraz powłoki antyadhezyjne zapobiegające przypaleniom korpusów.

Piotr Kmiecik: Jak obecnie wygląda eksport Państwa produktów?
Sławomir Kozłowski: Nasze piły bardzo dobrze sprawdzają się w warunkach przemysłowych, zwłaszcza w ciągach technologicznych, gdzie wymagany jest maksymalnie długi czas pracy przy dużych posuwach materiału i dużej wydajności. Dążymy do pozyskania nowych wzrostowych rynków, dlatego poprzez zaistnienie na targach w Hanowerze, realizujemy naszą rolę pioniera, kreując i zaspokajając potrzeby w narzędzia w Europie i poza nią.

Piotr Kmiecik: Na jakich kolejnych targach można będzie Państwa spotkać i zapoznać się „na żywo” z prezentowaną ofertą produktową?
Sławomir Kozłowski: Cel zwiększenia dynamizmu rozwoju eksportu, jaki między innymi wyznaczyliśmy, zapewni długofalowy sukces i wzrost sprzedaży. W mijających latach przyjęliśmy taką strategię wystawiania się, że raz jesteśmy na LIGNIE, a raz DREMIE. Uważam, że to się sprawdza. Targami regionalnymi nie jesteśmy zainteresowani, więc pozostają wyłącznie targi międzynarodowe, które są najlepszą metodą na pozyskanie klientów zagranicznych.

Piotr Kmiecik: Jakie plany ma Państwa firma na ten rok oraz najbliższą przyszłość?
Sławomir Kozłowski: Plany są ambitne i mam je cały czas przed oczami. Dotyczą zarówno sprzedaży, jak i dalszego rozwoju firmy GOPOL. Do ich osiągnięcia prowadzi jedna droga - praca, praca i jeszcze raz praca. Wszystko to w oparciu o prawdziwie przemyślane i skuteczne działanie. Zawsze trzeba pamiętać, że do osiągnięcia sukcesu nie prowadzi winda, ale schody. Ten rok to dla firmy GOPOL nieustanne zwiększanie możliwości produkcyjnych, m.in. poprzez budowę dodatkowej hali oraz zakup nowych maszyn. Za nami już pierwszy kwartał nowego roku, drugi również dobiega końca. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych wyników i cieszymy się, że wszystko, co sobie zaplanowaliśmy, idzie we właściwym kierunku. Celem firmy GOPOL jest również to, aby narzędzia, ich profesjonalne wykonanie i trwałość podkreślały naszą markę, znaną w branży już ponad 30 lat. Życzymy sobie, aby jak najlepiej zapadały one w pamięć i by mówiły same za siebie. Cieszymy się, że odpowiadamy na tak szerokie potrzeby klientów. To dowód na to, że jesteśmy bardzo dobrym partnerem biznesowym i swoją pracę wykonujemy na wysokim poziomie. To z tego właśnie czerpiemy satysfakcję i chcemy, aby to jedno słowo - GOPOL - mieściło w sobie to wszystko.

Piotr Kmiecik: Dziękuję za rozmowę.
Sławomir Kozłowski: Również bardzo dziękuję.

 

 


[STRONA GŁÓWNA GOPOL- piły tarczowe dla potrzeb przemysłu drzewnego i narzędzia diamentowe | DIA]


Gopol sp. z o.o.

Al. Niepodległości 26, 63-200 Jarocin | Dział Sprzedaży: tel. 62 747 49 96 fax 62 747 26 73 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piły tarczowe Speed Cross