PIŁY TARCZOWE Z OSTRZAMI Z WĘGLIKÓW SPIEKANYCH

Prędkość skrawania. W celu zwiększenia stabilności piły tarczowej w czasie pracy oraz zmniejszenia szerokości rzazu, powinno dobierać się brzeszczot o możliwie małej średnicy. Jednocześnie średnica musi być dostosowana do liczby obrotów urządzenia tak, aby osiągnąć optymalną prędkość skrawania. Piły tarczowe z węglikami spiekanymi wymagają relatywnie wysokiej prędkości skrawania. Zalecana prędkość skrawania dla drewna i materiałów wyprodukowanych na bazie drewna mieści się w przedziale 65 - 70 [m/s]. Dla metali nieżelaznych 50 - 70 [m/s]. Dla stopów żelaza ( stal, żeliwo, inne ) przyjmuje się prędkość skrawania w okolicach 1,5 - 4 [m/s] ( w zależności od materiału).

Prędkość skrawania

 

Poniższa tabela pokazuje zależność pomiędzy średnicą piły [D], prędkością skrawania [V] i liczbą obrotów [n].

Zależność średnica prędkość liczba obrotów piły

Prędkość posuwu [m/min] Prędkość posuwu [u] określona jest przez liczbę obrotów tarczy [n], liczbę zębów [z] jak również wielkość posuwu na ząb [Dz]. Dla uzyskania dobrej obróbki posuw na ząb [Dz] powinien być zgodny z poniższą tabelą.

Tabela zależności wielkości posuwu na ząb [Dz] od rodzaju obrabianego materiału.

Prędkość posuwu piły tarczowej

 

Do obliczania wielkości posuwu [u] należy stosować wzór :

Wzór wielkości posuwu

Wysokość ustawienia tarczy piły

Producenci narzędzi i maszyn zalecają określony kąt natarcia dla materiału poddawanego cięciu, przy założeniu, że standardowa piła powinna wystawać ponad materiał obrabiany 10 ÷ 25 mm. Na rysunku widać, iż kąt cięcia zmienia się w zależności od ustawienia piły tarczowej. W przypadku większych odchyleń od zalecanej wysokości ustawienia tarczy piły, powinien być odpowiednio skorygowany i dobrany kąt natarcia. Wysokość ustawienia tarczy piły

 

Kąt natarcia

Wielkość zastosowanego kąta natarcia zależy od materiału, rodzaju obróbki jak również w niektórych przypadkach od typu zastosowanej maszyny. Poniższa tabela przedstawia dobór kąta natarcia w zależności od typu obrabianego materiału oraz zakresu obróbki.

Kąt natarcia

Oznaczenia kątów i płaszczyzn (piły tarczowe)

Oznaczenia kątów i płaszczyzn pił

 


[STRONA GŁÓWNA | PIŁY TARCZOWE]


Zapewniamy

  • kompleksowe zaopatrzenie - produkujemy i oferujemy najszerszy asortyment ze wszystkich polskich producentów
  • rozwiązywanie indywidualnych potrzeb naszych klientów - posiadamy doświadczoną kadrę technologów i konstruktorów
  • szkolenia w zakresie eksploatacji naszych narzędzi - także w siedzibie Klienta
  • obsługę handlową przez doświadczonych przedstawicieli

logonewgopolpng

Gopol sp. z o.o.

Al. Niepodległości 26, 63-200 Jarocin | Dział Sprzedaży: tel. 62 747 49 96 fax 62 747 26 73 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piły tarczowe Speed Cross