Cd. wywiadu: LIGNA - najlepsze miejsce na pozyskanie klientów zagranicznych dla pił tarczowych i narzędzi DIA

Przeczytaj pierwszą część wywiadu

 

Piotr Kmiecik: Które z produktów prezentowanych na stoisku firmy GOPOL cieszyły się największym zainteresowaniem wśród zwiedzających? Proszę o ich krótką charakterystykę.
Sławomir Kozłowski: Tak jak wspomniałem wcześniej, największym zainteresowaniem cieszyły się piły, które są naszym najlepiej sprzedającym się produktem, a szczególnie piły na wielopiłę i bardzo cienkie piły (szerokość rzazu nawet do 1,3 mm) przeznaczone do efektywnego rozkroju wierzchniej warstwy podłogi. Dużym uznaniem wśród odwiedzających nasze stoisko cieszyły się również piły do rozkroju płyt wiórowych w pakietach, w których stosujemy szeroką gamę twardości węglika. Piły te są również wykonane w nanotechnologii i dostosowane do rodzaju obrabianego materiału, przez co wydłużają jej żywotność do 30 proc. W zależności od indywidualnych potrzeb klientów, piły wyposażamy w systemy wyciszające, czyszczące oraz powłoki antyadhezyjne zapobiegające przypaleniom korpusów.

Piotr Kmiecik: Jak obecnie wygląda eksport Państwa produktów?
Sławomir Kozłowski: Nasze piły bardzo dobrze sprawdzają się w warunkach przemysłowych, zwłaszcza w ciągach technologicznych, gdzie wymagany jest maksymalnie długi czas pracy przy dużych posuwach materiału i dużej wydajności. Dążymy do pozyskania nowych wzrostowych rynków, dlatego poprzez zaistnienie na targach w Hanowerze, realizujemy naszą rolę pioniera, kreując i zaspokajając potrzeby w narzędzia w Europie i poza nią.

Piotr Kmiecik: Na jakich kolejnych targach można będzie Państwa spotkać i zapoznać się „na żywo” z prezentowaną ofertą produktową?
Sławomir Kozłowski: Cel zwiększenia dynamizmu rozwoju eksportu, jaki między innymi wyznaczyliśmy, zapewni długofalowy sukces i wzrost sprzedaży. W mijających latach przyjęliśmy taką strategię wystawiania się, że raz jesteśmy na LIGNIE, a raz DREMIE. Uważam, że to się sprawdza. Targami regionalnymi nie jesteśmy zainteresowani, więc pozostają wyłącznie targi międzynarodowe, które są najlepszą metodą na pozyskanie klientów zagranicznych.

Piotr Kmiecik: Jakie plany ma Państwa firma na ten rok oraz najbliższą przyszłość?
Sławomir Kozłowski: Plany są ambitne i mam je cały czas przed oczami. Dotyczą zarówno sprzedaży, jak i dalszego rozwoju firmy GOPOL. Do ich osiągnięcia prowadzi jedna droga - praca, praca i jeszcze raz praca. Wszystko to w oparciu o prawdziwie przemyślane i skuteczne działanie. Zawsze trzeba pamiętać, że do osiągnięcia sukcesu nie prowadzi winda, ale schody. Ten rok to dla firmy GOPOL nieustanne zwiększanie możliwości produkcyjnych, m.in. poprzez budowę dodatkowej hali oraz zakup nowych maszyn. Za nami już pierwszy kwartał nowego roku, drugi również dobiega końca. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych wyników i cieszymy się, że wszystko, co sobie zaplanowaliśmy, idzie we właściwym kierunku. Celem firmy GOPOL jest również to, aby narzędzia, ich profesjonalne wykonanie i trwałość podkreślały naszą markę, znaną w branży już ponad 30 lat. Życzymy sobie, aby jak najlepiej zapadały one w pamięć i by mówiły same za siebie. Cieszymy się, że odpowiadamy na tak szerokie potrzeby klientów. To dowód na to, że jesteśmy bardzo dobrym partnerem biznesowym i swoją pracę wykonujemy na wysokim poziomie. To z tego właśnie czerpiemy satysfakcję i chcemy, aby to jedno słowo - GOPOL - mieściło w sobie to wszystko.

Piotr Kmiecik: Dziękuję za rozmowę.
Sławomir Kozłowski: Również bardzo dziękuję.

 

 


[STRONA GŁÓWNA GOPOL- piły tarczowe dla potrzeb przemysłu drzewnego i narzędzia diamentowe | DIA]


LIGNA - najlepsze miejsce na pozyskanie klientów zagranicznych dla naszych pił tarczowych i narzędzi diamentowych

Rozmowa
ze Sławomirem Kozłowskim,
kierownikiem sprzedaży w firmie GOPOL.
LIGNA - najlepsze miejsce na pozyskanie klientów zagranicznych
Kurier Drzewny 06/2017

Piotr Kmiecik: Jak oceniają Państwo tegoroczne targi LIGNA w Hanowerze?
Sławomir Kozłowski: Targi te to największe wydarzenie przemysłu drzewnego i branży produkcji mebli w Europie. Podczas tegorocznej LIGNY swoje produkty prezentowało 1,5 tys. firm, które odwiedziło 93 tys. osób. Muszę przyznać, że jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani ze wszystkich decyzji, które doprowadziły GOPOL do tego miejsca. Dzisiaj przychodzi nam świętować targowy sukces, bo duża część ogółu odwiedzających gościła na naszym stoisku. Zaprezentowaliśmy szeroki wachlarz swoich narzędzi produkowanych w oparciu o nowe technologie i nowy park maszynowy. Liczba i różnorodność narodowości potencjalnych klientów przekroczyły nasze oczekiwania.

Piotr Kmiecik: Jaki był cel zaprezentowania się firmy GOPOL na targach? Czy udało się go osiągnąć?
Sławomir Kozłowski: Najważniejszym celem targów było zaprezentowanie nowych produktów oraz pełnej oferty firmy, nawiązanie bezpośredniej komunikacji z potencjalnymi klientami i partnerami, a także możliwość pełnego pokazania produktów „na żywo” poprzez odwołanie się do wszystkich zmysłów klienta. Nowe produkty są jednym z najistotniejszych elementów wizerunku naszej firmy. Z założenia są dostosowane do rozmaitych potrzeb klientów. Idealnie nadają się zarówno do wielkiej, przemysłowej produkcji, jak i niewielkich zakładów stolarskich. Na LIGNIE prezentują się najwięksi producenci narzędzi i maszyn do obróbki drewna oraz materiałów drewnopochodnych. To tu można zobaczyć, a także zaprezentować nowe technologie, nowe rozwiązania i firmy. Stąd też obecność GOPOLU na tych targach.

Piotr Kmiecik: Kiedy gościliśmy na stoisku Państwa firmy, dało się zauważyć bardzo duże zainteresowanie ze strony odwiedzających targi? Skąd zatem pochodzili ci goście?
Sławomir Kozłowski: W tym roku spora liczba osób odwiedziła nasze stoisko i okazywała zainteresowanie produkowanymi przez nas narzędziami. W większości przypadków mieliśmy do czynienia z profesjonalistami produkującymi końcowe produkty, jak również firmami handlowymi. Paleta naszych gości jest tak różnorodna, że można ją jedynie sklasyfikować kontynentami - od Euroazji, obu Ameryk do Afryki.

Piotr Kmiecik: Czy celem wystawiennictwa było zbudowanie rozpoznawalności na rynku niemieckim czy międzynarodowym?
Sławomir Kozłowski: Cały czas zwiększamy rozpoznawalność na rynku międzynarodowym. Prowadzimy nieustannie wzmożone działania rozwijające eksport naszych produktów zarówno na rynek niemiecki, jak i do pozostałych krajów naszego kontynentu. Poprzez prezentację naszej firmy na targach również świadomie budujemy markę GOPOL. Jest ona ściśle związana z naszą dobrą reputacją i aktywnością na targach międzynarodowych.

Piotr Kmiecik: Jakie produkty Państwo zaprezentowali tym razem?
Sławomir Kozłowski: GOPOL, jako wiodący producent narzędzi stosowanych w tartakach, zakładach przerobu drewna czy fabrykach mebli, posiada szeroki asortyment narzędzi. Zaprezentowaliśmy świetnej jakości piły tarczowe, piły trakowe, frezy HM, HSS i PCD, a także głowice strugarskie z mocowaniem hydro oraz noże HSS i HM. Piły tarczowe na wielopiły stanowią dużą część naszego produktowego portfolio, dlatego wielu klientom kojarzymy się właśnie z tym typem narzędzi. Wraz z nową odsłoną targów LIGNA rozpoczęliśmy prezentację nowych rozwiązań do wzdłużnego rozkroju drewna mokrego na wielopiłach. Specjalnie podczas tego wydarzenia proponowaliśmy dwie nowości, tj. piły tarczowe CROSS ULTRA i CROSS OPTIMO.
Połączyliśmy dwie bardzo ważne rzeczy - ponad 30-letnie doświadczenie i wspaniałe, niczym nieograniczone pomysły „nowej krwi” w firmie, pracowników działu rozwoju. Poprzez długotrwały czas testów wyeliminowaliśmy wszystkie elementy nierynkowe i zbyt skomplikowane, a pozostawiliśmy takie, dzięki którym klienci zakupujący nowe produkty naszej firmy zaoszczędzą czy to poprzez niższy koszt zakupu w przypadku pił na wielopiłę (CROSS OPTIMO), czy też w dłuższym okresie poprzez wydłużoną żywotność pił (CROSS ULTRA). Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, dział rozwoju podjął się opracowania narzędzi, które umożliwiają zwiększenie wydajności przerobu.
CROSS ULTRA - tak nazywają się piły tarczowe, które przeznaczone są do efektywnego przetarcia drewna na jedno lub dwuwałowych wielopiłach. Jak łatwo się domyślić, odbiorcami pił są głównie zakłady przemysłu drzewnego, które do przerobu surowca iglastego używają potocznie zwanej wielopiły. CROSS ULTRA to narzędzia z ultra najwyższym poziomem jakości, wyznaczające nowe standardy w technologii przetarcia drewna. Specjalny charakter uzębienia, zwiększona grubość węglika oraz korpus poddany specjalnej obróbce - pozwalają na zwiększenie wydajności, jakości cięcia i żywotności narzędzia do 30 proc. Korpus pił zaprojektowany został w oparciu o analizy komputerowe oraz szereg testów przeprowadzonych u naszych klientów. Ważną zaletą piły CROSS ULTRA jest kształt wrębów oraz fazowane otwory noży promieniowych, które zmniejszają możliwość gromadzenia się w tym miejscu wióra i pyłu, zapewniając stabilną pracę. W celu zmniejszenia zjawiska oklejania się pyłem drzewnym oraz żywicami, piły poddawane są obróbce cieplnej w atmosferze gazowej. Proces ten efektywnie zmniejsza chropowatość powierzchni, powoduje wzrost sztywności piły i sprawia, że czas pracy narzędzi ulega znacznemu wydłużeniu.
CROSS OPTIMO to druga nowość, piła tarczowa na wielopiłę skonstruowana przez naszą firmę. Wiele lat przemysł drzewny czekał na optymalną piłę do rozkroju drewna na wielopiłach z nożami promieniowymi. Zmniejszenie liczby noży promieniowych i ich niesymetryczne osadzenie pokrywa w całej wysokości materiał obrabiany, nadaje pile sztywność oraz optymalnie wybiera wióry podczas pracy. Naprężenie korpusu w piłach jest uzależnione od warunków i rodzaju pracy piły, natomiast zastosowane dodatkowe dylatacje odprężające mają niewątpliwie pozytywny wpływ na stabilność pracy korpusu. Korpus piły jest również poddany obróbce cieplnej w atmosferze gazowej, celem zmniejszenia chropowatości jego powierzchni. Specjalny rodzaj szlifu zęba oraz kontrola pod względem wyważenia poprawiły jakość cięcia obrabianego materiału, a na dodatek wszystko to jest dostępne w dobrej, niższej cenie. Tego oczekuje rynek. Chciałbym zaznaczyć, że zwracamy szczególną uwagę na parametry narzędzi, które dobieramy do każdego klienta indywidualnie. Ponadto zbieramy pełne informacje o produkcji i dostosowujemy do wymagań i możliwości maszyn najbardziej optymalne piły. Z pewnością taki dobór owocuje lepszymi efektami niż praca na narzędziach standardowych. Inwestycja w dobrze dobrane piły znacznie podnosi wydajność pracy i moce przerobowe, a z drugiej strony pozwala osiągnąć ten efekt przy jednoczesnej redukcji kosztów przypadających na jednostkę produktu.

Przeczytaj drugą część wywiadu

 

 


[STRONA GŁÓWNA GOPOL- piły tarczowe dla potrzeb przemysłu drzewnego]


Kurier Drzewny 04/12

Rozmowa z Jackiem Gawrońskim, prezesem zarządu firmy GOPOL.
Kurier Drzewny 4/2012
 
„Kurier Drzewny”: Historycznie firma GOPOL była powiązana z firmą szwedzką. Jaki to miało wpływ na Waszą działalność?
Jacek Gawroński: Uczyliśmy się od najlepszych. Wszyscy wiemy, jak zachowuje się stal szwedzka, lecz pomimo znanego składu nikt poza Szwedami nie potrafi dorównać tej jakości. Otrzymaliśmy wielką wiedzę o produkcji, jak i komponentach, jakie należy stosować w procesie produkcyjnym. Dlatego nasze piły są tak dobre. Nadal razem współpracujemy i jest to obustronnie bardzo owocna relacja.

„Kurier Drzewny”: Jak prognozuje Pan kolejne okresy w produkcji narzędzi? Jakie cele macie Państwo wytyczone na najbliższe lata?
Jacek Gawroński: Nasze narzędzia przez lata znalazły uznanie zarówno wśród potentatów, jak i niewielkich przedsiębiorstw branży drzewnej i meblarskiej w kraju i za granicą. Mocną pozycję na rynku zbudowaliśmy dzięki potwierdzonej jakości i przystępnej cenie. Rok  2012 jest naszym przełomowym rokiem. Szereg przeprowadzonych inwestycji, jakie poczyniliśmy w roku ubiegłym, już procentuje. Skracające się terminy realizacji zleceń i zwiększona kontrola procesów produkcyjnych zachęcają naszych klientów do długotrwałej współpracy z naszą firmą. Oczywiście bierzemy również pod uwagę czynniki zewnętrzne wpływające na naszą gospodarkę, jak nierozwiązane problemy z pozyskiwaniem surowca przez naszych klientów itd. Plany założone na dane lata są ambitne i mamy wielką nadzieję na ich realizację. Aby je osiągnąć nie pozostaje nic innego, jak ciężko pracować, to zawsze owocuje. Wiążemy również nadzieję ze zbliżającymi się targami DREMA, na których zaprezentujemy pełną gamę naszych produktów wraz z nowościami.

Czytaj więcej: Kurier Drzewny 04/12

Kurier Drzewny 10/12

Kompleksowa oferta do łączenia drewna

Gopol jest wiodącym producentem narzędzi do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych. W ponad dwudziestoletnim okresie funkcjonowania w branży drzewnej, firma stworzyła szeroką ofertę narzędzi przeznaczonych do optymalizacji, jak i wykonywania połączeń elementów drewnianych.

Opr. Filip Jackiewicz

Optymalizacja drewna w większości zakładów odbywa się dwuetapowo. W pierwszym etapie tarcica kierowana jest na rozkrój wzdłużny prowadzony na wielopiłach. Następnie tak powstałe lamele kierowane są do optymalizacji na długość połączonej z eliminacją wad. Pierwszy etap jest niezwykle ważny, gdyż produkowanym lamelom stawiane są wysokie wymagania wymiarowe. Dodatkowo duży nacisk kładziony jest na wysoką sprawność procesu. Wszystko to sprawia, że piły tarczowe, które biorą udział w rozkroju tarcicy, muszą być bardzo cienkie, stabilne, a przy tym wytrzymałe. Gopol jest producentem pił tarczowych, które świetnie sprawdzają się w tak trudnych warunkach.
- Jesteśmy firmą z długoletnim doświadczeniem opartym na współpracy ze szwedzkim producentem pił tarczowych. Naszą wiedzę i technologię skutecznie wykorzystujemy w indywidualnym podejściu do klientów i doborze odpowiednich parametrów pił. W zależności od charakteru obróbki wykonujemy piły do rzazu około jednego milimetra – mówi Grzegorz Kula z firmy Gopol. Piły tarczowe, którym stawiane są tak wysokie wymagania, poddane są działaniu dużego obciążenia i tarcia, dlatego najważniejszym elementem składowym tego narzędzia jest właśnie korpus. Do jego wykonania specjaliści firmy Gopol przykładają szczególną uwagę. Zaczynając od zaprojektowania wytrzymałej konstrukcji, poprzez dobór odpowiedniej stali i jej obróbki termicznej, do odpowiedniej ostatecznej wyprawy korpusu. Do tak przygotowanego korpusu lutowane są węgliki spiekane o odpowiednich właściwościach, którym nadaje się ostateczną geometrię ostrza poprzez perfekcyjny szlif. Legalizacja lameli na długość jest kolejnym procesem, w którym mogą uczestniczyć piły produkowane w firmie Gopol. Narzędziom tym również stawiane są wysokie wymagania.

Czytaj więcej: Kurier Drzewny 10/12

 

Narzędzia dla Tartaków, Fabryk Mebli, Zakładów Stolarskich

Więcej informacji

Zapewniamy

  • kompleksowe zaopatrzenie - produkujemy i oferujemy najszerszy asortyment ze wszystkich polskich producentów
  • rozwiązywanie indywidualnych potrzeb naszych klientów - posiadamy doświadczoną kadrę technologów i konstruktorów
  • szkolenia w zakresie eksploatacji naszych narzędzi - także w siedzibie Klienta
  • obsługę handlową przez doświadczonych przedstawicieli

Nasze atuty

  • wieloletnie doświadczenie
  • nowoczesne maszyny i technologia produkcji
  • materiały najwyższej światowej jakości
  • produkcja zgodna z certyfikowanym systemem jakości ISO9001

logonewgopolpng

Gopol sp. z o.o.

Al. Niepodległości 26, 63-200 Jarocin | Dział Sprzedaży: tel. 62 747 49 96 fax 62 747 26 73 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piły tarczowe Speed Cross