Serwis narzędzi z ostrzami DIA

Firma Gopol zajmuje się również serwisem narzędzi diamentowych (DIA), który obejmuje :

- czyszczenie narzędzia DIA ultradźwiękami w specjalnych kąpielach

- kontrolę stanu technicznego narzędzia DIA
  (w tym kontrola stępienia narzędzia i określenie minimalnego naddatku w procesie ostrzenia)

- proces ostrzenia narzędzia DIA

- 100% kontrolę naostrzonego narzędzia DIA

konserwację narzędzia

W procesie ostrzenia przez zastosowanie specjalistycznej maszyny pomiarowej zwracamy uwagę na stępienie ostrza, tak aby odkryć nową ostrą krawędź tnącą przez zdjęcie minimalnej warstwy. Taki proces pozwala na przedłużenie żywotności narzędzia poprzez zwiększenie liczby ewentualnych ostrzeń jakie mogą być przeprowadzone na danym narzędziu. W procesie jednego ostrzenia DIA zdejmowany jest naddatek rzędu od 0,3 mm w górę (w zależności od stopnia stępienia narzędzia DIA). Taki proces ostrzenia narzędzia diamentowego daje dla płytki o wysokości H=5 mm możliwość do dziesięciokrotnego ostrzenia.

DIA narzędzia diamentowe

 


[STRONA GŁÓWNA GOPOL - narzędzia diamentowe DIA]


Rozmowa z Michałem Przybyłą, prezesem zarządu firmy GOPOL

 /Wywiad ukazał się w sierpniowym numerze Gazety Przemysłu Drzewnego/

Rok 2016 to rok niezwykle ważny dla firmy GOPOL…
Michał Przybyła: Mija 30 lat od momentu wyprodukowania naszej pierwszej piły tarczowej z węglikiem HM – to 28 sierpnia 1986 roku „zeszły” z taśmy produkcyjnej pierwsze nasze piły tarczowe z ostrzami z węglika spiekanego. Jubileusz, który obchodzimy, to czas wyjątkowy, doskonały do podsumowań, wspomnień, a także do nowych poczynań. Jesteśmy dumni z tego, co wspólnie osiągnęliśmy, z sentymentem wracamy pamięcią do początków działalności firmy, wspominając jej najważniejsze wydarzenia.

CZYTAJ CAŁOŚĆ

narzędzia diamentowe

 

Gopol sp. z o.o.

Al. Niepodległości 26, 63-200 Jarocin | Dział Sprzedaży: tel. 62 747 49 96 fax 62 747 26 73 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piły tarczowe Speed Cross

Serwis DIA, narzędzia diamentowe