PROFESJONALNE NARZĘDZIA
DLA MEBLARSTWA I PRZEMYSŁU DRZEWNEGO

Noże strugarskie

Oferujemy noże proste do strugarek ze stali szybkotnącej HSS 18 oraz z ostrzem z węglika spiekanego HM. Noże HSS wykorzystywane są głównie do obróbki drewna – miękkiego , natomiast noże HM zalecamy do obróbki drewna twardego. Produkujemy również noże profilowe z mocowaniem prostym i ryflowanym dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Dostarczamy także noże i przeciwnoże do rębaków, korowarek, głowic zrębkujących. W celu zwiększenia żywotności narzędzi posiadamy możliwość pokrycia ostrzy dodatkową powłoką o zwiększonej twardości i odporności na ścieranie.

Stosowane do wałów nożowych strugarek oraz głowic frezowych noże płaskie, cienkie o prostym ostrzu (zwane nożami strugarskimi) mogą być wykonane jako noże jednolite lub z nakładkami z węglików spiekanych.

Noże wykonywane w Gopolu są oznaczane:

• noże jednolite ze stali szybkotnącej symbolem HSS 18,
• noże z nakładkami z węglików spiekanych jako HM,
• noże HSS 18 pokrywane powłokami zwiększającymi żywotność,

Wymiary podstawowe wszystkich noży (grubość i szerokość) są zgodne z polskimi normami ze względu na konieczność pełnej unifikacji ze stosowanymi powszechnie wałami nożowymi i głowicami frezowymi. Noże wykonujemy do długości max 810 mm HM, 1200 mm HSS 18.

Sposób zamawiania — noże frezowe

Zamówienie powinno określać następujące elementy:

1. Długość noża – B [mm]
2. Wysokość noża – H [mm]
3. Grubość noża – T [mm]
4. Rodzaj materiału (ostrze z węglików spiekanych HM, ze stali szybkotnącej HSS)