PROFESJONALNE NARZĘDZIA
DLA MEBLARSTWA I PRZEMYSŁU DRZEWNEGO

Firma GOPOL ma już 30 lat!

Ważny jubileusz

Aby utrzymać się na nieustannie zmieniającym się rynku i oferować swoim klientom produkty dopasowane do ich aktualnych potrzeb, trzeba wciąż inwestować w rozwój technologiczny. Wiedzą o tym w firmie GOPOL, która już od trzech dekad pracuje na miano jednego z najważniejszych polskich producentów narzędzi do obróbki drewna.

 

Czas pełen wyzwań

Spółka GOPOL z Jarocina znana jest doskonale tym, którzy poszukują innowacyjnych i odznaczających się wysoką jakością narzędzi i rozwiązań z dziedziny obróbki drewna. Oferta firmy jest stale rozszerzana o kolejne produkty, znajdując uznanie zarówno wśród polskich, jak i zagranicznych klientów.

Rok 2020 był dla firmy wyjątkowy: właśnie minęło 30 lat od momentu, gdy GOPOL rozpoczął swoją działalność. Mimo że był to niełatwy czas, głównie ze względu na sytuację związaną z pandemią, firma z Jarocina poradziła sobie ze wszystkimi stojącymi przed nią wyzwaniami. Trafne decyzje i podjęte w odpowiednim czasie kroki zapobiegawcze sprawiły, że produkcja i sprzedaż zostały utrzymane na dotychczasowym poziomie.

 

Kiedy jakość jest priorytetem

Ważnym elementem sukcesu odniesionego przez spółkę GOPOL jest ciągłe dążenie do osiągnięcia jak najwyższej jakości oferowanych produktów. Właśnie dlatego znajdziemy tu narzędzia z ostrzami z najlepszych gatunków węglików spiekanych, stali szybkotnącej czy PCD (DIA). Firma korzysta z komponentów światowych potentatów z branży materiałów supertwardych – klient ma zatem pewność, że produkowane narzędzia są wytrzymałe na wykruszenia i pozwalają na długą i stabilną pracę. Warto wspomnieć o tym, że wysoka precyzja cięcia przekłada się na oszczędność – nawet do 20 proc. materiału. Oferowane przez GOPOL piły wyposażone są w systemy wyciszające, czyszczące oraz powłoki antyadhezyjne.

Co ciekawe, GOPOL, jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw z tej branży, wprowadził system zapewnienia jakości ISO 9001, zakończony uzyskaniem certyfikatu. Dzięki temu usprawnionych zostało wiele procesów, od planowania aż do sprzedaży gotowego wyrobu, co zaowocowało stale powiększającym się gronem zadowolonych klientów.

 

Doświadczenie, które procentuje

W ciągu 30 lat firmie GOPOL udało się wprowadzić na rynek wiele nowości. Obecnie technologie jarocińskiej firmy dostarczane są niemal do każdej z branż zajmujących się przetwórstwem drewna: tartaków, fabryk mebli oraz zakładów stolarskich. Oprócz doskonałych jakościowo pił tarczowych w ofercie spółki znajdziemy m.in. piły trakowe, frezy, głowice, noże HM i HSS oraz narzędzia diamentowe (DIA). Warto podkreślić, że GOPOL należy do producentów otwartych na indywidualne potrzeby klienta i zawsze dopasowuje swoją ofertę do konkretnych wymagań i potrzeb. Nowoczesny park maszynowy, bardzo dobre jakościowo surowce, kompetentni pracownicy oraz chęć nieustannego rozwoju sprawiły, że dziś GOPOL uważany jest za godnego zaufania partnera oraz czołowego producenta nowoczesnych rozwiązań dedykowanych m.in. dla branży drzewnej, okiennej, budowlanej. Warto przy tym zaznaczyć, ze całość opiera się wyłącznie na polskim kapitale.